„Virtualios verslo paramos infrastruktūros Baltijos šalyse kūrimas“ (ENTERBANK)

logo-latvia-lithuania-2

Projektas ENTERBANK arba „Virtualios verslo paramos infrastruktūros Baltijos šalyse kūrimas“ buvo įgyvendintas pagal Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo abipus sienos programą. Ši programa buvo įgyvendinama pagal 2007–2013 m. Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslą. Programą iš dalies finansavo Europos regioninės plėtros fondas. programos tikslas – prisidėti prie darnios socialinės ir ekonominės pasienio regiono plėtros ir taip didinti jo konkurencinį pranašumą siekiant, kad regionas taptų patrauklus gyventi ir lankytis.

Projekto partneriai: VšĮ Klaipėdos ekonominės plėtros agentūra, Ventspilio Digital centras ir LCC tarptautinis universitetas. Projektą iš dalies finansavo Klaipėdos miesto savivaldybė.

Projekto tikslas – sukurti geresnes sąlygas, lengvesnį ir pigesnį priėjimą prie profesionalaus tęstinio mokymo, virtualių konsultacinių paslaugų, duomenų bazių, tinklų, skaitmeninės analizės ir web-marketingo, e-komercijos paslaugų, skirtų specifinėms tikslinėms grupėms, įskaitant studentus ir jaunimą, išmanantį naująsias technologijas bei turintį inovacinį potencialą.

Bendra projekto vertė apie 442 tūkst. litų (apie 128 tūkst. eurų).

Projekto rezultatai

Projektu buvo įsteigtas tarptautinis virtualus verslo inkubatorius www.enterbank.lt pradedantiesiems verslininkams ir visiems besidomintiems. Be įvairių virtualių paslaugų: dokumentų valdymo,  nemokamos svetainių ir serverių prieglobos ir t.t., ENTERBANK nariai naudojosi specialistų konsultacijomis bei dalyvavo seminaruose – gyvai ir virtualioje aplinkoje.

Iš viso per dvejus projekto metus buvo surengta arti dviejų dešimčių didelio lankytojų dėmesio sulaukusių nemokamų seminarų, skirtų prekės ženklų kūrimo, autorių teisių ir prekių ženklų apsaugos, komunikacijos, buhalterijos, elektroninės komercijos, reklamos kampanijų internete, susikertančiųjų medijų bei kitoms aktualioms temoms, kurias apžvelgė šių sričių specialistai, o LCC tarptautiniame universitete šiuo laikotarpiu įvyko dvi karjeros ir verslumo mugės.

ENTERBANK interneto platforma turi 330 registruotų vartotojų, kurie gali naudotis dokumentų valdymo, saugojimo, siuntimo programomis, įvairiomis aplikacijomis. Populiariausia virtualia paslauga tapo interneto svetainių ir serverių priegloba – dalyviai spėjo įvertinti interneto teikiamų galimybių reikšmę verslui.