Padovanok Klaipėdos penktokui Micro:bit kompiuteriuką

2017-11-06

Kviečiame paremti Klaipėdos miesto bei regiono savivaldybių penktokus, skiriant paramą Micro:bit kompiuteriukams, ir prisidėti kuriant inovatyvią Klaipėdos regiono ir Lietuvos ateitį.

Iniciatyvos „Kompiuteriukai vaikams” komanda nori padovanoti dovaną ateities Lietuvai ir įkvėpti vaikus domėtis technologijomis. Klaipėdos ekonominės plėtros agentūra palaiko šią akciją bei siekia paskatinti prisidėti ir kitas Klaipėdos regiono suinteresuotąsias puses.

Visoje Lietuvoje šiuo metu suaukota beveik 14 000 kompiuteriukų, o Vilniaus mieste juos gavo jau visi penktokai. Klaipėdos miestas – vienas iš procentaliai mažiausiai kompiuteriukų surinkusių miestų Lietuvoje.  Savivaldybėje Klaipėdoje mokosi 1307 penktokai, o šiandien jų kompiuteriukams surinkta vos 1404.00 Eur. Tai atitinka 117 kompiuteriukų – t.y. padengta vos 8.95% Klaipėdos miesto.

Micro:bit kompiuteriukai– tai ne tik programavimas, bet ir techninė kūryba, algoritmai, logika, kūrybinis mąstymas, mokymasis mokytis ir daugelis kitų įgūdžių. Esame ant ketvirtosios industrinės revoliucijos slenksčio: vaikai ateityje dirbs darbus, kurių šiandien dar nėra. Norime, kad Lietuva eitų pažangos keliu, o vaikai nepakliūtų į gyvenimo nežinią ir turėtų galimybę įgauti įgudžius, kurie vėliau bus tokie įprasti kaip daugybos lentelė.

„Kompiuteriukai vaikams” komanda siekia aprūpinti penktokus mikrovaldikliais BBC Micro:bit. Šie maži įrenginiai yra puikus įrankis norint konkuruoti dėl vaikų dėmesio ir padeda jiems susipažinti, išbandyti save programuojant ir kuriant įdomias programėles. Pažaisti žaidimus su šiais įrenginiais galima, tačiau teks pačiam juos susiprogramuoti. O atrodo šis kompiuteriukas šitaip:

Micro:bit kompiuteriuko pavyzdys

Mes tikime, kad vaikai yra kūrybingesni už mus ir suras pačių įvairiausių būdų panaudoti šiuos kompiuteriukus. Taip pat, žinoma, rūpinsimės, kad deramą pagalbą dirbant su micro:bit’ais gautų ir mokytojai, kurie galėtų padėti vaikams susiorientuoti, rasti įdomių idėjų ir padėti kai kas nors nesiseks.

Galiausiai, norime, kad kuo daugiau žmonių prisidėtų prie projekto, o talentas technologijose taptų įprastu ir pripažįstamu ne ką mažiau, nei talentas menuose ar sporte.

Kviečiame paremti Klaipėdos miesto ir viso Klaipėdos regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Palangos, Kretingos, Skuodo ir, Šilutės) penktokus, skiriant paramą Micro:bit kompiuteriukams. Paremti galite kaip fizinis arba kaip juridinis asmuo. Paramą galite dedikuoti konkrečiai mokyklai.

Daugiau apie kompiuteriukus.

Siekiant Klaipėdos mokiniu bei mokytojus supažindinti su Micro:bit galimybėmis ir įgyti praktinių kompiuteriuko naudojimo žinių, lapkričio 21 dieną Klaipėdos Mokslo ir Technologijų Parke organizuojamas 3 valandų kūrybinės dirbtuvės: „Micro:bit kūrėjų diena“. Mokytojai bei moksleivius kviečiami užsiregistruoti į renginį, susipažinti su kompiuteriukų programavimo galimybėmis ir pradėti kurti.

Pranešimas parengtas pagal „Kompiuteriukai vaikams” iniciatyvos pateiktą informaciją.