Inovatorių „medžioklė” startuoja ir pajūryje

2018-02-05

Visą Lietuvą apimantis konkursas „Ieškomas inovatorius!“ drąsina kurti inovacijomis ir naujausiomis technologijomis grįstus verslus. Idėjų pateikimui „žalia šviesa“ jau duota. Pretendentams iš Vakarų Lietuvos talkins konkurso partnerio – Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) – komanda.

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) paskelbtas konkursas, kuriuo siekiama inicijuoti inovatyvių startuolių kūrimąsi, skelbiamas jau antrąsyk. Jį laimėję perspektyviausieji dalyviai įsteigs naujas technologines įmones ir gaus projekto „InoSpurtas“ paslaugas.

Konkursas orientuojasi į tris tikslines grupes: jaunus žmones su inovatyviomis idėjomis bei pradedančius ar pažengusius startuolius, mokslininkus, siekiančius komercializuoti išradimus ir inovacijas, bei smulkųjį ar vidutinį verslą, kuriam būtų aktualu plėtoti technologijas.

Perspektyvioms idėjoms įgyvendinti bus suteikiamos 100 dienų inkubavimo paslaugos trijuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje. Startuoliams bus sudarytos galimybės naudotis visa reikalinga infrastruktūra produktui kurti ir tobulinti. Pasibaigus inkubavimo laikotarpiui, tęstinio konkurso komisija kasmet atrinks po 3 perspektyviausius startuolius, kurie toliau „augins verslo raumenis“ žinomiausiuose akceleravimo parkuose Europoje.

Konkurso dalyviai taip pat gaus verslo mentorystės paslaugas – bus suteikta pagalba rašant verslo planą ir kita reikalinga nefinansinė parama. Mokslo ir technologijų parkų, Lietuvos inovacijų centro ekspertai dalinsis patarimais apie verslo plėtojimą, prisidės prie informacijos sklaidos apie išrinktus startuolius  ir jų idėjas.

Pirmame konkurse 2017 m. sulaukta daugiau kaip 70 paraiškų, iš kurių 50 atitiko pateiktas sąlygas. Konkursas yra platforma, kurioje startuoliai gali pasitikrinti idėjas, o perspektyviausi – įsilieti į augančią Lietuvos startuolių ekosistemą.

Galutiniame konkurso etape pernai buvo sėkmingai įsteigta 10 technologinių įmonių. Viena jų – UAB „Popa LT“, kurią įkūręs klaipėdietis Tomas Vėlius šiuo metu baigia gaminti savo sukurto unikalaus pramoginio laivo „PoPa Boat“ prototipą. Pavasarį jis bus nuleistas į Danės upę ir išbandytas, o jau vasarą tikimasi pradėti prekybą šiomis vandens transporto priemonėmis. Tikimasi, kad „PoPa Boat“ išvaizda ir galimybės susidomėjimo sulauks ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

„Tomą galima pagirti už drąsą pasidalinti savo idėja ir ieškoti kelių jai įgyvendinti. Konkursas atvėrė galimybes šiam startuoliui įsikurti Klaipėdos universiteto verslo inkubatoriaus gamybinėse patalpose – gauti inkubavimo ir specialistų konsultacines paslaugas. Stengiamės prisidėti, kad klaipėdiečio sumanymas kuo greičiau įgytų norimą formą ir, žinoma, su nekantrumu laukiame, kuomet „PoPa Boat“ leisis į pirmąją kelionę. Raginame pasekti Tomo pavyzdžiui ir kitus talentingus, veiklius ir kūrybingus pajūrio žmones – neužmigdyti savo idėjų tamsiame stalčiuje, bet gauti reikiamą pagalbą ir suteikti svajonėms šansą tapti tikrove”, – drąsino KMTP inovacijų vadybininkė Erika Zavackienė.

Paraiškas konkursui reikia pateikti MITA svetainėje iki balandžio 2 d. Visais klausimais jas pildant bei norint gauti daugiau informacijos apie konkursą pretendentams iš Vakarų Lietuvos suteiks KMTP inovacijų vadybininkė E. Zavackienė el. p. erika@kmtp.lt, +370 684 50212.